I mainly use acrylic paints,oil paints and various natural materials and that all mix together.Images are created from more than 20 transparent layers. I'm inspired by my inner world.I'm trying with my work,to show another perception.

 

Art design, postcards

 
 

Galerie/Gallery

V rubrice Galerie najdete mé práce z oblasti olejomalby, popartu, abstrakce a tvorby pohlednic.
Robert Fűrbacher,narozen 15.1.1970 v Trutnově.

Od roku 1988 do roku 1992 navštěvoval Robert Volnou uměleckou akademii v Rotterdamu (Holandsko),pod vedením akademického malíře/učitele pana Willema Koelewijna.Tam také začaly vznikat první výtvory na plátně.Nejprve krajinky a záhy poté začal Robert vyvíjet své vlastní vize.
Následovalo mnoho stylů maleb (pop art,impresionismus,grafika ... ),jak na plátně,tak na dřevě tak i na papíře s různými materiály.Koncem devadesátých let Robert "objevil"tajemství abstraktního umění.Nejprve se smíšenými pocity,později s velikým nadšením."Bylo to znovuobjevení vlastní tvorby.Místo stálé kontroly při tvůrčím procesu,jsem se odevzdal a nechal se vést,což byl pro mě osvobozující zážitek.Abstraktní umění se nedá pochopit rozumem,je to čistě citová záležitost."

Do roku 2008 Robert žil,tvořil a vystavoval svá díla převážně v Nizozemi.V roce 2008 se vrátil spět do svého rodného kraje,kde s novým elánem a nadšením pokračuje na své umělecké cestě.Od roku 2009 se stal zatím nejnovjejším členem spolku podkrkonošských výtvarníků.